Ціни на нафту марки Brent скотилися до мінімуму, слідом впав і рубль

Нафта вперше від серпня 2017 року торгувалася нижче 50 доларів за барель.

На торгах на лондонській біржі ICE, що відкрилася після різдвяних свят, ціна бареля нафти марки Brent з поставкою в лютому впала нижче $50. Про це свідчать дані торгів згідно з інформацією ресурсу investing.com, пише у середу, 26 грудня, РБК.

Вартість бареля опускалася до $49,93, відкрившись на рівні $50,84. За даними на 10:20 (за київським часом), вона становить $50,61.

Читайте також:
Ціни на нафту марки WTI опустились до показників 2017 року

У понеділок, 24 грудня, барель Brent на біржі ICE торгувався нижче $51. В останній раз така ціна була зафіксована в серпні 2017 року, коли він коштував $50,56. При цьому ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI знизилася до $42,97 за барель.

Причиною падіння котирувань став «шатдаун» американського уряду, який виник через те, що влада не змогла ухвалити тимчасовий бюджет, а також рішення ФРС підвищити ключову ставку до максимальних за десятиліття показників — 2,25-2,5%.

Читайте також:
Нафта впала до показників 2017 року

Фондові ринки США відреагували падінням на ці події. За підсумками торгів 24 грудня індекс Dow Jones знизився майже на 7%, S&P — на 7,1%, NASDAQ — на 8,4%. Таким чином, цьогорічний святвечір став найгіршим в історії американського фондового ринку, повідомляв телеканал Fox.

Як пише Reuters, рубль також знизився через малоактивні торги у середу на тлі падіння цін на нафту до мінімуму більш ніж за рік.

Станом на 11:22 рубль знизився на 0,43% до 68,96, перебуваючи поблизу досягнутого минулого тижня мінімуму від середини вересня в 69,13.

Читайте також:
Нафта знову подешевшала, ціна впала до річного мінімуму

До євро рубль опустився на 0,42% до 78,58.

Нагадаємо, раніше в грудні у Росії заборонили розміщувати на вуличних табло інформацію про курси валют. Центробанк пояснював необхідність ухвалення відповідних поправок боротьбою з незаконними точками обміну валюти. На думку ЦБ, за допомогою вуличних табло такі пункти залучають людей, в той час як банки зазвичай розміщують інформацію про курс всередині приміщень.

ВідеоРекордне падіння: на московській біржі курс євро вперше за два роки перевищив 80 рублів

Через американські санкції у РФ фіксують рекордне здешевшання рубля. Курс євро на московській біржі вперше за два роки перевищив 80 рублів. Трохи здорожчав і долар, його ціна становить 64 рубля. Російська валюта дешевшає з початку тижня на тлі свіжих американських санкцій за втручання у вибори.