Експерти спрогнозували, якою буде зарплата українців 2019 року

Конкуренція на ринку праці та відтік людей на заробітки за кордон можуть вплинути на рівень заробітків.

У рік Жовтої Земляної Свині астрологи обіцяють усім хороші прибутки та фінансові успіхи, тим часом економісти та експерти на ринку праці прогнозують, що різкого зростання поки очікувати не варто, йдеться у сюжеті “Сніданку з 1+1”.

Про підвищення зарплати 2019 року мріє чи не кожен українець. Очікування людей уряд обіцяє виправдати. Приміром, мінімалка зросте до 4173 гривень, а от визначити точні заробітки людей поки нереально, пояснюють експерти.

“У приватному секторі практично в кожному підприємстві є працівники, які отримують зарплати в конвертах. Як поводитиметься такий показник, як середня зарплата, – наразі спрогнозувати важко”, — заявив економіст Андрій Новак.

Утім, працівникам деяких сфер уже анонсували підвищення. Так, викладачам вищих навчальних закладів Міносвіти цьогоріч збільшило зарплату на 20%.

ВідеоЕксперти розповіли, яка зарплата очікує українців у 2019 році

У рік Жовтої Земляної Свині астрологи обіцяють усім хороших прибутків та фінансових успіхів. Чи стосуються вони зарплат українців у 2019-му році, Сніданок з’ясовував разом з економістами та експертами на ринку праці. Ми дізнались, яка зарплатна перспектива очікує нас цього року. 

У Міноборони навіть назвали точні цифри заробітків військових уже з 1 січня цього року: командири бригад і батальйонів отримуватимуть на 9000 гривень більше, ніж торік; контрактники зароблятимуть понад 10 тисяч гривень, а мінімальна зарплата бійця, що служить в районі Операції об'єднаних сил, відтепер становитиме  щонайменше 20 тисяч гривень.

За словами фахівця з працевлаштування Тетяни Пашкіної, для решти працівників, особливо приватного сектора, ситуація неоднозначна. Нині середня зарплата, яку пропонують роботодавці — 9000-13000 гривень. Підвищення заробітків 2019 року можливі, але незначні. І пов’язано це не лише з браком коштів у бізнесу, а й з поганою традицією – рідко переглядати зарплати працівників з огляду на ціни та інфляцію.

Читайте також:
Робота мрії: у США шукають наглядачів маяка на острові із зарплатнею 130 тисяч доларів

“Із 2017 на 2018 рік у нас було підвищення в середньому на 1000 гривень. Іноді українські роботодавці підвищували заробітну плату не через те, що мали палке бажання, а тому, що їх змушували обставини. І наступного року, думаю, цей тренд ще матиме вагу через те, що Польща підвищує погодинну оплату, Чехія подвоює квоту для наших трудових мігрантів, Німеччина кваліфікованих фахівців бере залюбки”, — зазначила Пашкіна.

Водночас експерти наголошують, що також підвищувати зарплати і покращувати умови роботи працедавців цього року повинна змусити конкуренція на ринку праці, зокрема, великі іноземні компанії, яких щороку в Україні більшає.

Нагадаємо, раніше у Мінсоцполітики розповіли, скільки українських заробітчан працює за кордоном. За підрахунками міністерства, за перше півріччя минулого року українські заробітчани переказали додому 6,5 млрд доларів.