Комунальники анонсували українцям зміни у нарахуваннях за холодну воду

Мешканцям багатоповерхівок доведеться доплачуватимуть "зверх лічильника".

В Україні мешканці багатоповерхового будинку як власники цілісного майнового комплексу повинні будуть платити за весь обсяг води, яку спожив їхній будинок.

Про це повідомляє прес-служба «Київводоканалу».

Так, для будинків, де всі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно обсягу споживання.

Для будинків, де частина приміщень не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно кількості осіб, які фактично користуються послугами.

«Київводоканал» обіцяє оповістити всіх споживачів про розрахункову дату за допомогою оголошень на будинках і в квитанціях на оплату.

Читайте також:
"Київводоканал" готує для мешканців столиці нове підвищення тарифів

«У зазначений день представник «Київводоканалу» щомісяця буде знімати показники загальнобудинкового лічильника в вашому домі», — повідомили в «Київводоканалі».

Крім того, може змінитися порядок щомісячної передачі жителями показників квартирних лічильників холодної води.

Водночас «Київводоканал» спростовує чутки про те, що нова методика розподілу спожитих у будинку комунальних послуг розпочинає діяти вже з лютого місяця. Її застосування розпочнеться тоді, коли будуть ухвалені правила надання житлово-комунальних послуг, які наразі ще розробляються.

Нагадаємо, 22 січня повідомлялося, що трьом мільйонам українців, які не мають лічильників, прийшли рекордні платіжки за газ. Суми в них виявилися втричі більшими за попередні.

30 січня прем`єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців не платити за завищеними нормами споживання газу — лише за фактичне споживання газу, або за нормою 3,3 кубометра на особу.

ВідеоПідвищення тарифів: скільки українці платитимуть за тепло та гарячу воду

Тарифний подарунок під ялинку від національної комісії, що регулює комунальні послуги. НКРЄКП підвищило тарифи на гарячу воду і централізоване опалення. Нові платіжки стануть приходити від нового року. Відсоток зростання тарифів по регіонах різний.