Суд відкрив провадження проти Парубія через голосування щодо закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО

Судді розглядатимуть справу за спрощеним механізмом.

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження проти спікера Верховної Ради Андрія Парубія у справі щодо голосування за закріплення у Конституції курсу на повноправне членство держави в ЄС та НАТО.

Про це повідомили у прес-службі суду.

«Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження справі за позовом Дмитра Шенцева до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо голосування за стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО. Суд розглядатиме цей позов в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Шенцев просить суд визнати протиправними дії Парубія під час розгляду та ухвалення в цілому проекту Закону про внесення змін до Конституції України про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО щодо організації особистого голосування народних депутатів з порушеннями Конституції України та ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України».

Окрім цього нардеп від фракції «Опозиційний блок» просить визнати протиправною бездіяльність Парубія під час голосування щодо «незабезпечення роботи парламенту, як колегіального представницького органу, повноваження якого здійснюються спільною діяльність народних депутатів України».

ВідеоШлях до ЄС та НАТО: Порошенко підписав зміни до Конституції щодо євроінтеграції України

Київ остаточно взяв курс на НАТО. Депутати зібрались у сесійній залі напередодні жалобної дати. Саме 20 лютого, коли на Майдані розстрілювали Небесну сотню, Росія розпочала анексію Криму. І прохопилася про це, коли викарбувала медалі для окупантів. Почесним гостем нинішнього засідання став президент Європейської Ради Дональд Туск. 

Нагадаємо, 7 лютого народні депутати підтримали рішення про внесення змін до Конституції в частині зовнішньополітичного курсу України щодо вступу до ЄС і НАТО. В Альянсі натомість закликали продовжувати реформи. Своєю чергою, Рада попросила у НАТО індивідуальний план дій щодо вступу до Альянсу та закликала надати Україні рекомендації та практичну підтримку.