The Economist помилилося під час розрахунку «Індексу Біг-Мака». Насправді найбільш недооціненою валютою світу є гривня

Видання поставило на перше місце російський рубль.

На початку 2019 року британське видання The Economist опублікувало нові дані так званого «Індексу Біг-Мака«, за допомогою якого економісти розраховують справедливість курсу валют відносно рівня купівельної спроможності.

Згідно із даними дослідження, найбільш недооціненою валютою світу є російський рубль – на 70% стосовно американського долара. На другому ж місці українська гривня – на 65,2%.

Читайте також:
Нацбанк змінює правила, за якими можна здати пошкоджені гривні

Однак, як з’ясувало видання Meduza, The Economist помилилося під час розрахунків. За основу ціну Біг-Мака у мережі фастфудів McDonalds в Росії було взяте у розмірі 110 рублів, що за курсом валют становить 1,65 долара. Оскільки в США Біг-Мак коштує 5,58 долара, то таким чином російська валюта і опинилась недооціненою на 70%.

Водночас журналісти зазначають, що Біг-Мак у Росії коштував 110 рублів ще в 2015 році. Від 2016 року найвідоміший бургер коштує щонайменше 130 рублів на всій території РФ. Крім цього, у попередніх дослідженнях The Economist брав за основу ціну Біг-Мака саме у 130 рублів, а не 110. Якщо перерахувати, то рубль стане недооціненим щодо американського долара на 65,1%.

Читайте також:
У Нацбанку пояснили причини "гойдалок" на валютному ринку та знецінення гривні

Що стосується української гривні, то Біг-Мак у мережі McDonalds в Україні коштує 54 гривні, тобто 1,93 долара (у Росії за правильними підрахунками – 1,94 долара). Це означає, що українська валюта недооцінена щодо американського долара на 65,2%, тобто є найбільш недооціненою валютою світу.

Нагадаємо, за 2018 рік міжнародні валютні резерви України зросли на 10,6% та сягнули п’ятирічного максимуму у розмірі 20,8 мільярда доларів.

ВідеоРизикований обмін: чи просто купити валюту не в офіційному обміннику

Чорний ринок валют у занепаді. Після історії з народним депутатом Андрієм Лозовим, якого схопили в Чехії з фальшивими грошима, ТСН вирішила перевірити, чи так просто нині купити валюту не в офіційному обміннику, як це було ще кілька років тому.